Türk ve Yabancı Gazeteler, Dergiler, Yerel Gazeteler...

Çocuk Şarkıları, Çevresinde duyduğu herhangi bir şarkıya tepki vere Haber

Çocuk Şarkıları

3653222919.jpg

Çevresinde duyduğu herhangi bir şarkıya tepki veren bebek zamanla bu şarkıyı dinlemek istediğini ve bu şekilde mutlu olduğunu göstermeye başlar.

Her bebek gelişimi süreci anlarında çevresinde ki olup bitenlere tepkiler verir ve sürekli bir şeyler ile ilgilenme çabasına girer. Buna tabiî ki çalınan çocuk şarkıları da dahildir. Çevresinde duyduğu herhangi bir şarkıya tepki veren bebek zamanla bu şarkıyı dinlemek istediğini ve bu şekilde mutlu olduğunu göstermeye başlar.

Dinletilen bir şarkı sadece bebeğin sakin olmasına değil, aynı zamanda mutlu olmasına da olanak sağlar. Bu nedenle sürekli gülmek ya da bu şarkı eşliğinde oyunlar oynamak için bebek tarafından sürekli bu şarkının çalınması ve kendisine dinletilmesi talep edilir. Eğer ebeveyn bu şarkının bebeği üzerinde oluşturduğu etkilerin farkına varırsa, bebeğine sürekli bu bebek şarkısı dinle tmeye çalışır, ancak farkında değilse bebeğin beklentileri bir anda boşuna çıkar ve bebeğin o an için duyduğu şarkı sadece bir tesadüf olarak ******** gelip geçmiş olur. İşte bu anda ebeveynlerin bebeği ile daha yakından ilgilenip ilgilenmediği durumlar baş gösterir. Bu konuda biraz acımasız olabiliriz, ancak ebeveynlerin bebekleri ile ilgilenmesi sadece onların altlarını temizlemeleri ve karınlarını doyurmalarından ibaret değildir. Bu nedenle bebeklerin gelişimi esnasında yakında gösterilen ilgi ilerleyen zamanlarda bebeklerde ne gibi oluşumların meydana geleceğinin erken farkına varılmasını sağlar. Bunu anlamak için ve bebeğin geleceği konusunda daha verimli oluşumlar ortaya sunmak için oldukça önemlidir. Bu durumda ortaya çıkan ise gelişim esnasında bebeğe dinletilen bir şarkının dahi oldukça önemli bir tutması olmaktadır.

Bebeğin gelişim aşamalarında dinletilen bir müziğin dahi önemli bir yerde olduğunu söylerken, ebeveynleri bebekleri ile daha yakında ilgilenmeye ve bebeklerinin beklentilerini karşılamaya davet ediyoruz. siteye gitmek için tıklayın.
Editör: TG     Gün: 08.06.2011    bakılma: 9026